Zakończenie ogólnopolskiego projektu „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki” w klasie I „b”

Klasa I b mimo nauki zdalnej zrealizowała w całości I moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki”. Pracowaliśmy wytrwale od IX do XII. W tym czasie udało nam się:- ulepić z plasteliny Czytusie, – poznaliśmy chmurkę Tosię – przewodniczkę po Krainie Drzew, – wykonaliśmy jesienne drzewo czytelnicze, – przeczytaliśmy książkę pt. „Babcia na jabłoni”, której autorką jest Mira Lobe, – uzupełniliśmy lekturniki- i świętowaliśmy Dzień Drzewa. W czasie nauki zdalnej zrealizowaliśmy zadania ze scenariusza „Mała chmurka w Krainie Drzew” m.in. dowiadując się co dają nam drzewa, jak nadać papierowi drugie życie i co to jest makulatura?. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Leśny Zakątek” z wykorzystaniem makulatury i farb. Realizacja I modułu dała nam mnóstwo radości, a efekty naszej pracy widoczne są w załączonej dokumentacji fotograficznej. Z równie wielkim zaangażowaniem przystępujemy do kolejnego etapu, do marca będziemy realizować moduł II projektu pt. „Mała chmurka w Krainie Śniegu”.