PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM W RAMACH PROGRAMU MEiN „POZNAJ POLSKĘ”

W dniach 16 -18 listopada czterdziestu uczniów klas V-VIII wzięło udział w szkolnej wycieczce zorganizowanej w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”. Podczas wyjazdu mieli oni okazję poznać środowisko przyrodnicze, tradycje, zabytki kultury i historii Starego Sącza oraz Zakopanego, a także miejsca związane z życiem i działalnością wybitnych Polaków: bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, św. s. Faustyny Kowalskiej, kompozytora Karola Szymanowskiego, skoczka narciarskiego Kamila Stocha.Podczas wycieczki nie zabrakło czasu na spacery po Sądeckim Parku Etnograficznym, Miasteczku Galicyjskim, Gubałówce, Drogą po Reglami i oczywiście po Krupówkach. Niewątpliwą atrakcją wycieczki okazał się trzygodzinny pobyt w Termach w Białce Tatrzańskiej.Aż strach pomyśleć, że niewiele brakowało, a wyjazd mógł nie dojść do skutku. Wytrwałość i cierpliwość popłacają. Dzięki nim grupa najcierpliwszych uczniów po opieką pana dyr. B. Sebzdy oraz pań D. Piekło i L. Sztych- Hudali spędziła atrakcyjnie trzy dni. Po raz kolejny potwierdziło się, że wycieczki nie tylko dostarczają rozrywki i relaksu, ale również wiedzy i ciekawych doznań poznawczych.