WYCIECZKA DO SOLINY I KOMAŃCZY W RAMACH PROJEKTU MEiN „POZNAJ POLSKĘ”

23 listopada 2021r. odbyła się wycieczka szkolna  do Soliny  i Komańczy, w której wzięło udział  50 uczniów z klasy 2c, 3a, 3c oraz klasy autystycznej w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę” pod kierownictwem pana dyrektora Bogdana Sebzdy oraz wychowawców klas. Podczas wyjazdu do Soliny dzieci mogły zwiedzić i dogłębnie poznać historię zapory.  Mieli możliwość obserwacji jej z zewnątrz, wypływając w niezwykły rejs statkiem po zalewie Solińskim i podziwiając  panoramę Bieszczad jesienią. Pogoda i humory w tym dniu  dopisywały wszystkim uczestnikom wyprawy. Po wspaniałej podróży przyszedł czas na zakup pamiątek. Następnie cała grupa udała się do Komańczy, gdzie znajduje się 90-letni klasztor, w  którym był więziony prymas tysiąclecia, ksiądz Stefan Wyszyński. Oprócz cennych eksponatów można było obejrzeć ciekawą ekspozycję archiwalnych zdjęć, pochodzących ze zbiorów sióstr Nazaretanek i Narodowego Archiwum Cyfrowego. Pełni pozytywnych wrażeń  uczniowie wieczorem wrócili do domów. Mamy nadzieję, że wiedza,  którą zdobyli pozostanie na długo w pamięci wszystkim uczestnikom, a podczas zajęć szkolnych będzie w pełni wykorzystana i pogłębiona. Wszyscy zwiedzający składają  podziękowania za możliwość udziału w  atrakcyjnej wycieczce !!!