XXXVIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci Szkół Podstawowych w Legnicy

Chciałabym podzielić się dobrą nowiną. W dniach 17-20 listopada brałam udział w XXXVIII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych w Legnicy. Uczestniczyło w nim 20 uczniów z 10 województw.

W piątek, wygłaszając pięciominutowy tekst pt. „Skąd wzięła się nazwa stolicy Podkarpacia”, zapewniłam sobie udział w ścisłym finale. Kolejnego dnia odbyły się przesłuchania finalistów; wtedy przez siedem minut opowiadałam o najciekawszych miejscach na Podkarpaciu, a po krótkiej przerwie improwizowałam na temat „Bo ludzi dobrej woli jest więcej”. Improwizacja sprawiła mi niemałe trudności, ale podołałam wyzwaniu. Jurorzy docenili moje starania nagradzając mnie wysokimi ocenami, dzięki czemu zajęłam V miejsce.

Przez cztery dni zdobyłam nowe doświadczenia i poznałam wiele wspaniałych osób z całej Polski. Jestem bardzo zadowolona z wyniku i czuję ogromną satysfakcję z tego, że mimo różnicy wieku rywalizowałam z ósmoklasistami jak równy z równym.

Magdalena Śliwa – uczennica kl. VI b