KLAUDIA TONIA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU CZYTELNICZO-LITERACKIEGO

31 marca 2023 r. 22 uczniów klas V i VI naszej szkoły wzięło udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczo – Literackim. Ich opiekunami były panie Dorota Chmura i Lidia Sztych-Hudala. Rywalizowali w trzech kategoriach:

• wiedzy o lekturach
  • praca literacka
  • praca plastyczna

Uczniowie wykazali się gruntowną znajomością lektur. Wielu z nich uzyskało wysokie wyniki w zadaniach zamkniętych testu. W zadaniach otwartych napisali ciekawe opowiadania. Niejednokrotnie różnica jednego punktu w zadaniu otwartym decydowała o miejscu.

Laureatką II miejsca w kategorii wiedzy o lekturach została Klaudia Tonia – 37p. (opiekun- p. Lidia Sztych-Hudala)

Za najlepszą pracę plastyczną w szkole uznano pracę Karola Kidy, a za najlepszą pracę literacką – opowiadanie Patrycji Kruk (opiekun Dorota Chmura)

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!