„OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

13 i 14 czerwca 2020 r. uczennica klasy 6 c Marcelina Cieślak wzięła udział w warsztatach muzycznych w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia”. Zaproszenie do udziału otrzymała od Wojciecha Bardowskiego Prezesa Zarządu Fundacji Kultura z Pasją. To dalszy ciąg współpracy nawiązanej w marcu, kiedy to Marcelina wystąpiła podczas koncertu finałowego kończącego eliminacje do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej.
W sobotę 13 czerwca w Siennowie odbyło się spotkanie trzech pokoleń potomków Anny i Stefana Stepaniaków, a więc rodzin Stepaniaków, Baranów i Cieślaków oraz zaprzyjaźnionych Paryłów.

Wszystkie rodziny łączy jedna pasja – muzyka. Śpiewali i grali rodzinne siennowskie stare melodie i piosenki.
W niedzielę 14 czerwca w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu miała miejsce oficjalna inauguracja wydarzenia. Organizatorami przedsięwzięcia są: Tomasz Bury Wójt Gminy Zarzecze, Wojciech Bardowski Prezes Zarządu Fundacji Kultura z Pasją, Zofia Paczóska Prezes Zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej. „Ocalić od zapomnienia” to cykl warsztatów muzycznych, kulinarnych i obrzędowych mających na celu uratowanie dziedzictwa kulturowego wsi Siennów w Gminie Zarzecze.
W ramach warsztatów zostały przypomniane stare pieśni: ,,Wygnał Jaś konie na murawę”, ,,Do wuja starca”. Zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach muzycznych. Marcelina śpiewała razem z Wojciechem Bardowskim, Witoldem Stepaniakiem oraz absolwentką SP2 Julią Stepaniak.
Podsumowanie projektu planowane jest na drugą połowę sierpnia. Będzie ono połączone z prezentacją filmu oraz promocją książki pt. ,,Saksofon mojego ojca i prażucha mojej mamy” autorstwa Zofii Paczóskiej i Wojciecha Bardowskiego.

Występ Marceliny można obejrzeć na profilu facebookowym naszej szkoły.