XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Ja i Świat” 

7 czerwca 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się Uroczysta Gala Laureatów XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Ja i Świat”, organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz  Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń klasy IIc Antoni Michno (opiekun pani Anna Rosół), który zdobył wyróżnienie w I grupie wiekowej. Po ogłoszeniu wyników, laureaci i ich opiekunowie zostali zaproszeni na tort urodzinowy, bowiem  już piętnaście lat uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski mają okazję wyrażać w poetyckiej formie swoją relację ze światem.


Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny ”Bazgroł 2019” 

24 maja 2019 roku na Stadionie Narodowym podczas Warszawskich Targów Książki został podsumowany Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny Bazgroł 2019. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
        Uczestnicy mogli przedstawić różnorodne formy twórcze: książki artystyczne, oryginalne teksty literackie, gry planszowe, ilustracje do tekstów i komiksy. W tym roku na konkurs nadesłano ponad 700 różnorodnych  prac.

Jurorami byli: Grzegorz Kasdepke – pisarz dla dzieci, Jerzy Owsiak – dziennikarz radiowy i telewizyjny, działacz charytatywny, Marek Henryk Michalak – pedagog, kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu, Jerzy Rzymkowski – redaktor naczelny miesięcznika „Nowa Fantastyka”, Anna Helena Szymborska – ilustratorka, Robert Romanowicz – ilustrator, Grzegorz Raczek– redaktor naczelny Portalu Duże Ka i Papierowy Pies – główny organizator konkursu.

 W gronie finalistów X edycji Bazgroła znaleźli się uczniowie naszej szkoły :

Piotr Kosior kl. 1b – II miejsce (opiekun pani Wiesława Zając )

Mikołaj Stańko , Tomasz Kosior kl. 1 s – II miejsce (opiekun pani Renata Balawender)

Kamil Kosior kl. 2c – II miejsce  (opiekun pani Anna Rosół)

Lena Południak, Patrycja Kruk, Emilia Morzywałek kl. 1b – III miejsce  (opiekun pani Wiesława Zając) 

Serdecznie gratulujemy!


Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno-Plastycznego –„EKOplakat”

Uczniowie klasy IIc (opiekun p. Anna Rosół) zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „EKOplakat – pokazuję jak odpady segreguję”, organizowanym przez Fundację Korporacyjną  Rozwoju Społeczeństwa Ekologicznego.

 Jury doceniło walory artystyczne pracy oraz wiedzę dzieci na temat najnowszych wytycznych dotyczących segregacji śmieci. W nagrodę otrzymali zestaw doświadczalny
z wyposażeniem laboratoryjnym – „Eksperymenty z wodą”, lornetkę z zoomem, plansze dydaktyczne oraz serię książek o tematyce ekologicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dnia 4 czerwca 2019r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się podsumowanie  konkursu „ Miejsce Powiatu Przeworskiego w kraju i w Europie na przestrzeni dziejów”. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Kategoria: prace plastyczne – klasy I – III

II miejsce – Roch Kurpiel – opiekun p. Anna Rosół

Kategoria: prace plastyczne – klasy IV- VIII

I miejsce – Milena Leja – opiekun p. Mariusz Siuśta

Kategoria: prace multimedialne

I miejsce – Kacper Pieniążek – opiekun p. Lucyna Pieniążek

Gratulacje!


Laureaci Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

Karol Stańczyk – wyróżnienie – opiekun p. D. Pomagiel

Bartosz Cichy – wyróżnienie – opiekun p. K. Żygadło

Karol Ochyra – wyróżnienie – opiekun p. D. Pomagiel

Jakub Jedynak- wyróżnienie – opiekun p. M. Puzio

Szymon Sowa – wyróżnienie – opiekun p. D. Pieniążek

Kinga Dołęgowska – wyróżnienie – opiekun p. D. Pieniążek

Amelia Cedzidło – wyróżnienie – opiekun p. D Pieniążek

Zuzanna Buczek – wyróżnienie – opiekun p. A. Rosół

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I Miejsce Dla Naszych Koszykarek !

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2  w piłkę koszykową dziewcząt dnia 26.11.2018 r.w hali sportowej w Przeworsku rozegrała mecz z drużyną SP w Gorzycach  w ramach powiatowych IMS. Spotkanie zakończyło się wynikiem 76;20 dla SP 2.
Gratulacje dla dziewczynek które wywalczyły I miejsce w powiecie!
Skład reprezentacji:
Martyna Krzan
Magdalena Kuryło
Martyna Lasek
Julia Mirkiewicz
Karolina Osmyk
Wiktoria Ruchała
Kinga Walaszek
Kornelia Walewicz
Aleksandra Jankowska
Julia Lech
Julia Panek
Oliwia Wojtas
Zuzanna Ruchel
Karina Zaręba
Julia Cybulak
Wiktoria Dryla

Opiekun : Danuta Piekło.

Liczba odwiedzin: 88