Szkolny konkurs piosenki „Raz, 2, trzy – śpiewaj Ty”.

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI NAUCZYCIELE!
Serdecznie zapraszamy do udziału  w II edycji szkolnego konkursu piosenki „Raz, 2, trzy – śpiewaj Ty” .

Jesteśmy pewni, że w gronie najmłodszych uczniów naszej szkoły jest wielu entuzjastów muzyki i śpiewu. Mamy gorącą nadzieję, że nie zabraknie ich podczas szkolnego konkursu co pozwoli nam spotkać się w licznym gronie.  W tym roku zapraszamy uczniów klas 0-III w dwóch kategoriach: soliści oraz duety/zespoły. Serdecznie zachęcamy więc do współzawodnictwa tych, którzy uczestniczyli już w konkursach piosenki, jak również te osoby, które dotąd nie brały udziału, a miałyby ochotę sprawdzić swoje umiejętności wokalne: solo, w duecie lub w zespole. Jesteśmy przekonani, że udział w konkursie będzie dla nich wielką przygodą oraz wyjątkową możliwością zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń.  Konkurs  będzie miał charakter cykliczny, a każda kolejna edycja będzie miała inne słowo klucz sugerujące wybór piosenek. W tym roku słowem tym jest „WIOSNA”. Karty zgłoszenia i regulamin znajdują się w zakładce konkursy szkolne i tutaj.

PIKNIK INTEGRACYJNY „DZIECI DZIECIOM” ZA NAMI

17 września w wyjątkowy bezdeszczowy dzień odbył się w naszej szkole piknik pod hasłem „Dzieci dzieciom”. Ideą pikniku była pomoc i integracja uczniów z Ukrainy ze społecznością szkolną oraz środowiskiem lokalnym. Swoją obecnością na pikniku zaszczycił dr Leszek Kisiel – Burmistrz Miasta Przeworska oraz mgr Lidia Bułaś – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Przeworsku. Otwarcia imprezy dokonał mgr Bogdan Sebzda – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku, który przybliżył cel spotkania i zachęcał do aktywnego udziału w pikniku wszystkich zebranych gości.Uczestnicy mogli podziwiać występy naszych uzdolnionych uczniów, a także wziąć udział w pokazach tanecznych Break Dance Academy Dariusz Gnatek i prezentacji sztuk walki Klub Sportów Walki KARIM. W czasie pikniku wystąpili również: zespół „Juniors” i uczniowie z Muzyczny Świat – Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Wyjątkową atrakcją okazały się konkursy i rozgrywki sportowe, które cieszyły się popularnością wśród dzieci i rodziców. Warto wspomnieć, że podczas imprezy została wręczona „Nagroda Publiczności”, którą otrzymały dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „c” oraz aż dwie „Nagrody Specjalne Dyrektora Szkoły”, które trafiły do rąk: Elizavety Voloschchakevych z kl. V „b” oraz Emilii Wielobób z kl. VI „c”. W trakcie pikniku zbierano fundusze na wsparcie uczniów z Ukrainy, którzy uczęszczają do naszej szkoły. Można było zakupić ciasta, kiełbaski i pierogi, a na małych gości czekali animatorzy, którzy oferowali malowanie twarzy, „balonowe zoo”, plecenie kolorowych warkoczyków, dmuchany plac zabaw i wiele innych. Dziękujemy wszystkim, którzy mogli być i byli w tym dniu z nami. Jesteśmy wdzięczni za okazane serce, wszelką pomoc oraz udzielone wsparcie.

Fotorelacja na Facebooku szkoły

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

1 września 2022 roku był pierwszym dniem nowego roku szkolnego dla 690 uczniów naszej szkoły. Uczniowie wraz z rodzicami z samego rana zgromadzili się przed budynkiem głównym przy ul. Lwowskiej, by wspólnie z wychowawcami, nauczycielami, pracownikami oraz dyrekcją naszej szkoły rozpocząć kolejny etap edukacyjnej drogi.

Po uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Barbary w Przeworsku, już na szkolnym boisku, nastąpiło wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu państwowego i oficjalne powitanie naszej społeczności szkolnej przez dyrektora szkoły pana Bogdana Sebzdy. W pierwszych słowach przemówienia, pan dyrektor podziękował za trud pracy w okresie ubiegłego roku szkolnego i wakacji, które okazały się czasem pełnym wyzwań i różnego rodzaju zadań służbowych. Następnie zwracając się do dzieci klas zerowych i uczniów, którzy po raz pierwszy wstąpili w szeregi naszej kołłątajowskiej kuźni, życzył powodzenia i wielu sukcesów pod skrzydłami swoich nauczycieli. Szczególnie powitani zostali uczniowie z Ukrainy, którzy tego dnia poznali swoich wychowawców i dołączyli do rówieśników. Wymowne oraz zapadające w pamięć było wspomnienie przez pana dyrektora wydarzeń historycznych i teraźniejszych, a także uczczenie minutą ciszy bohaterów wojennych walczących w obronie ojczyzny. Równie szczególnie wybrzmiały słowa tęsknoty i radości z możliwości spotkania w tak licznym gronie po wakacyjnej przerwie.

Mamy nadzieję, że kolejne dni nowego roku szkolnego, jak najpełniej przyczynią się do wszechstronnego rozwoju naszych uczniów, których głód wiedzy motywował będzie nas do wytężonej i kreatywnej pracy.

INFORMACJA KIEROWNIKA ŚWIETLICY

Od dnia 1 września 2022 zmienia się numer rachunku bankowego, na który należy dokonywać należności za wyżywienie.

Nowy numer rachunku bankowego: 90 1020 4287 0000 2502 0193 5147

Dane do przelewu:

Odbiorca: Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku
Nr konta:  90 1020 4287 0000 2502 0193 5147
Kwota: XXX

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko dziecka, klasa, miesiąc, którego dotyczy wpłata, dopisek obiady i/lub opłata stała  (przykład: Jan Kowalski, klasa 1c, wrzesień, obiady).

Więcej informacji w zakładce ŚWIETLICA I STOŁÓWKA