I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Dzień kota w naszej szkole”

W lutym br. Wydawnictwo Żwakowskie, wyłączny wydawca książek Waldemara Cichonia, ogłosił konkurs dla klas I-V szkół podstawowych pt. „Dzień Kota w naszej szkole”, w którym można było wygrać książki dla biblioteki szkolnej – w tym najnowszą, 10. część przygód kota Cukierka! – „Trzymaj się, Cukierku!”, której premiera odbyła się końcem lutego.
Zadaniem konkursowym było przygotować w dowolnej formie pracę plastyczną, wiersz, przebranie, plakat, wystrój szkoły, wydarzenie itp. na temat „Dzień Kota w naszej szkole”. Z naszej placówki pracę plastyczną przygotował Tomasz Kosior z klasy 3  specjalnej, przy pomocy mamy Agnieszki, a zgłoszenie do konkursu wysłała pani Halina Wajda na facebookowy profil „Cukierku ty łobuzie”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wysłano wiele zgłoszeń z całej Polski. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 29.02.2021r. na profilu kota Cukierka. Zwyciężyły prace z największą ilością polubień. Przyznano również wyróżnienia. Jest nam niezmiernie miło, że nasza szkoła i praca Tomka zajęła I miejsce. Otrzymała najwięcej polubień bo aż 1450. Dzięki temu nasza szkolna biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór i otrzymała 10 książek o przygodach kota Cukierka z dedykacją dla uczniów od autora Waldemara Cichonia. Tomek również otrzymał jego najnowszą książkę „Trzymaj się, Cukierku!” z imienną dedykacją. Mamy również możliwość spotkania autorskiego online.
Bardzo dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do wygranej w konkursie.