ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

2 kwietnia jest Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Celem tego dnia jest uświadomienie społeczeństwu na czym polega to zaburzenie i pokazanie, że ludzie na nie cierpiący są wyjątkowi i zasługują na taki sam szacunek jak wszyscy.

💙

Trzeba pamiętać, że każde dziecko z autyzmem jest inne, a różne nieprawidłowości i utrudnienia są rzeczą indywidualną. Osoby z autyzmem mają duże trudności w interakcjach społecznych oraz komunikowaniu się z innymi ludźmi.

💙

Dzieci z autyzmem mają trudności z nauką nowych umiejętności. W związku z tymi trudnościami wymagają większego wsparcia w trakcie nauki niż normalnie rozwijające się dzieci. Ważne jest, aby zachowywać się w stosunku do tych dzieci zupełnie normalnie. Trzeba traktować je na równi i z szacunkiem. One muszą czuć się potrzebne i kochane. Warto więc wyciągnąć do nich dłoń jako pierwsi. Ich inność czyni je wyjątkowymi i musimy o tym pamiętać każdego dnia. Dlatego tak ważne jest, aby tego dnia zjednoczyć się z tymi niebieskimi motylami i okazać im wsparcie. Akcja polega na dołączeniu do swojego stroju jakiegoś niebieskiego motywu. Do akcji przyłączyła się klasa 3 s, klasa autystyczna, klasy 0-III i kl. IV c oraz klasy 7-8 su.

💙

Bardzo dziękujemy pomysłodawcom przedsięwzięcia w naszej szkole: wychowawcy klasy specjalnej pani Renacie Balawender oraz pomocy nauczyciela pani Halinie Wajdzie, a także pani Edycie Puchale-Bułaś za zaangażowanie w akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Agnieszki Kosior, która była odpowiedzialna za obróbkę techniczną zdjęć, które można oglądać w galerii. Dziękujemy panu Dyrektorowi Piotrowi Wajdzie, który w imieniu Dyrekcji również dołączył do akcji.

💙