3 MAJA 1791 – 3 MAJA 2021 KONKURS

WYNIKI

Przed Wami gawęda o rodzimym krajobrazie.
Opowiedziana za pomocą fotografii, malarstwa, cytatów poezji i prozy z dodatkiem osobistych refleksji  i … osobistego odbioru muzyki. Jury konkursowe doceniło harmonię graficzno-muzyczną
i umiejętność wykorzystania środków technicznych dla uzyskania zamierzonego przekazu, oraz takie walory malarskie, które jak najlepiej oddały urodę przedstawianych kapliczek i figur, oraz architektury wpisanej w krajobraz.
W tej gawędzie-prezentacji odnajdziesz prace, które pokazują wrażliwość zarówno na formę artystyczną, jak patriotyczne wartości. Można powiedzieć górnolotnie, że w przedstawionych pracach lekko unosi się duch polskości.
Oglądaj, słuchaj – nie spiesz się.
Postaraj się wczuć w nastrój. Ta opowieść wymaga ciszy i zamyślenia…

Agnieszka Bernacka
Lucyna Pieniążek
Z podziękowaniem dla kolegów z JURY za rzetelną korektę


film

Mamy dwa ważne święta patriotyczne w roku. Pierwsze z nich jest poważne – listopad sprzyja rozmyślaniu o przeszłości, walce i męczeństwie narodu. Aura wiosenna pełna światła, słońca i zieleni wzbudza radość i nadzieję tak jak wtedy, kiedy sejm, szlachta i naród fetowali uchwalenie prawa trzeciego maja. W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja wybierz się w podróż po najbliższej – małej ojczyźnie. Poszukaj w krajobrazie znaków polskości, zapatrz się w Polskę zapisaną w krajobrazie.

TEMATYKA PRAC:

DWÓR SZLACHECKI
MAJOWA KAPLICZKA
KRZYŻ PRZYDROŻNY
POLSKIE DRZEWA
(dąb – świadek historii, wierzba przydrożna, brzezina)

KATEGORIA MALARSTWO
wykonaj pracę plastyczną:

Technika – plakatówka, akwarela, suchy pastel
Format 42cm x 24cm

Malując inspiruj się poezją i muzyką, utrwal piękno bliskiej okolicy

KATEGORIA PROJEKTOWANIE

wykonaj prezentację wizualno-dźwiękową składającą się z:

4 slajdy panoramiczne
(czyli o proporcjach 16:9 i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli) z podkładem muzycznym

SLAJD 1 – TYTUŁOWY

SLAJD 2 – FOTOGRAFIA – własne wykonanie

SLAJD 3 – CYTAT LITERACKI – nawiązujący do przedstawionego na fotografii motywu krajobrazowego

SLAJD 4 – KOŃCOWY – komentarz do fotografii i wykorzystanego motywu muzycznego, autor projektu

Zadbaj o wrażenie artystyczne i zgodność z tematem!

Oglądnij, posłuchaj, zainspiruj się: