DZIEŃ DZIECKA W KRAINIE BAŚNI

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
J. Korczak

Dnia 7 czerwca Naszą Szkołę odwiedziły postacie z bajki „ Jaś i Małgosia” wraz z Baba Jagą. Uczniowie na wstępie do szkoły zostali przywianiu przez bohaterów, którzy mieli przygotowane łakocie. Jaś i Małgosia oraz Baba Jaga odwiedzili indywidualnie każdą klasę, gdzie na początku była uczta bajkowa oraz quiz w rozpoznawanie tytułów bajek i baśni w których nasi uczniowie chętnie wzięli udział. Baba Jaga przeprowadziła z dziećmi pogadankę z przeczytanej im bajki, przy której było wiele uśmiechu i radości. Każda klasa otrzymała dyplom za wykazanie się znajomością postaci ze świata bajek i baśni. Następnie Jaś i Małgosia poczęstowali uczniów łakociami. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy bardzo za organizację i zaangażowanie w przygotowaniu Baśniowego Dnia Dziecka.