IX POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Dnia 10 maja 2024r. w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Przeworska dr Leszka Kisiela.

Wokaliści prezentowali swoje piosenki w dwóch kategoriach: klasy I- IV i klasy V – VIII. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 50 uczniów z 16 szkół podstawowych powiatu przeworskiego. Piosenki były wykonywane w języku angielskim i niemieckim.

Decyzją jury przyznano następujące nagrody:
W kategorii klas I – IV:

  • I miejsce: zespół ANIMATO – SP w Rozborzu
  • II miejsce: Aleksandra Makarska – SP w Sieteszy
  • III miejsce: Nina Dryniak – SP nr 1 w Przeworsku
  • Wyróżnienia: Oliwia Dyndał – SP w Żurawiczkach, Anastazja Osmyk –SP w Łopuszce Wielkiej

W kategorii klas V – VIII:

  • I miejsce: Gabriela Sykała – SP nr 1 w Przeworsku
  • II miejsce: Maja Futoma – SP w Łopuszce Wielkiej
  • III miejsce: Agata Polek – SP w Grzęsce
  • Wyróżnienia: Aleksandra Motyka – SP nr 2 w Przeworsku, Maja Hawer – SP nr 1 w Przeworsku


Wszystkim wykonawcom, nagrodzonym i nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu serdecznie gratulujemy!