„Wespół w zespół” – praca w grupach w klasie 2a

Uczniowie klasy 2a bardzo chętnie uczestniczą w  zajęciach kształtujących kreatywność.      W miesiącu październiku wykonywali prace związane z aktualną porą roku: jesienne drzewko w formie witrażu oraz barwny, wypełniony ciepłymi kolorami lampion z kubeczków plastikowych. Plakat dotyczący zdrowego trybu życia dzieci wykonały w grupach. Taki sposób pracy uczy: doskonalenia umiejętności współpracy w grupie, przestrzegania przyjętych zasad, kształci umiejętność komunikowania się, sprzyja zaangażowaniu całej klasy w uczenie się. Pracując w grupach uczniowie mają znacznie więcej okazji do wypowiadania się, podejmowania inicjatyw i dokonywania wyborów. Im częściej będziemy proponowali uczniom pracę w grupie  jako formę działania lekcyjnego, tym większe szanse na to, że praca z czasem będzie coraz bardziej efektywna.