DZIEŃ DZIECKA W KLASIE I – III SPECJALNEJ

7 czerwca w klasie I – III specjalnej upłynął pod znakiem miłego spędzania czasu, niespodzianek, wyjścia na seans filmowy „Istoty fantastyczne” i zabaw z okazji Dnia Dziecka.

WYCIECZKA KLAS SPECJALNYCH do Podkarpackiego Centrum Edukacji Łukasiewicz w Jasionce oraz na kręgle do Kolorado w Krasnem

KLASY SPECJALNE W MUZEUM LUBOMIRSKICH na lekcji dydaktycznej połączonej z warsztatami „Zagadki stroju ludowego”

Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Ignas za ciekawe i inspirujące przekazanie wiedzy dotyczącej naszego regionu.

BAL KARNAWAŁOWY – MŁODSZA KLASA SPECJALNA

ODZWIEDZENIE SZOPKI W KLASZTORZE OO. BERNARDYNÓW – MŁODSZA KLASA SPECJALNA

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW W KLASACH SPECJALNYCH 4-8

Dnia 6 grudnia 2023 roku w siedzibie GOKiB Krasne został rozstrzygnięty XXIV Wojewódzki Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Choinka jak ze snu” Krasne 2020 pod patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego i Wójta Gminy Krasne.W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1969 artystów z 152 placówek z terenu całego województwa podkarpackiego. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie klas specjalnych 4-8 pracowali wytrwale, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, w związku z tym bardzo miło nam poinformować, że Aleksandra Sikora uczennica klasy 8 specjalnej w swojej grupie wiekowej klas VII – VIII zdobyła I miejsce, natomiast Adam Kowalewski uczeń 5 klasy specjalnej, w grupie wiekowej klas IV- VI zdobył III miejsce. Opiekunem uczniów była p. Urszula Sebzda. SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

SUKCES UCZNIÓW SP2 W XXV KONKURSIE PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNYM NASTROJE JESIENI

23 listopada 2023 r. o godz. 10 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu „Nastroje Jesieni”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło w sumie 529 prac plastycznych oraz 68 fotograficznych. Laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach odebrali dyplomy i nagrody z rąk Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku Mariusza Mirkiewicza. Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: I miejsce zdobyła Pola Duży z oddziału przedszkolnego 0 b – opiekunem dziewczynki była p. Agnieszka Bartnik. Wyróżnienia natomiast otrzymali: Zofia Wawrzaszek uczennica 6 klasy specjalnej oraz Adam Kowalewski uczeń 5 klasy specjalnej – opiekunem była p. Urszula Sebzda. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku złożył wszystkim podziękowania za udział w konkursie, rozbudzanie kreatywności i wrażliwości artystycznej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i poświęcony czas na stworzenie unikalnych prac, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

II MIEJSCE MONIKI KOWALEWSKIEJ W IX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Uczniowie młodszych klas specjalnych 2 sa u, 2 su i 3 su wzięli udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ODBLASKOWO, WIDOCZNIE, BEZPIECZNIE” pod hasłem „Znaczek pocztowy – Seniorzy bezpieczni w świetle odblasków” pod Honorowym Patronatem: Małopolskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej oraz Starosty Powiatu Dąbrowskiego. Uczennica Monika Kowalewska ze swoją pracą zajęła II miejsce. Opiekunami były panie: Urszula Kuryło i Alicja Sierżęga. Gratulujemy!

WYRÓŻNIENIE DLA MONIKI KOWALEWSKIEJ W VII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESIEŃ W OCZACH DZIECKA”

Uczniowie młodszych klas specjalnych 2 sau, 2 su i 3 su: Nikola Flis, Monika Kowalewska i Wiktor Sigda wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jesień w oczach dziecka”, którego organizatorem jest SP w Gierałtowicach. Praca jednaj z uczennic – Moniki Kowalewskiej została wyróżniona i zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej. Opiekunami były panie: Magdalena Henclik i Halina Wajda. GRATULUJEMY!

KLASA I-III SPECJALNA NA STARYM CMENTARZU

WIZYTA KLAS I-III SPECJALNYCH W GROCIE SOLNEJ

11 września 2023 r. młodsza klasa specjalna wzięła udział w zajęciach w grocie solnej. Dzięki życzliwości właścicieli Feniks Clinic dzieci mogły poczuć się jak w nadmorskiej miejscowości. Czas upłynął im na zabawie i relaksie. Dziękujemy za poświęcony czas i miły pobyt. 

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

Miło nam poinformować, że uczeń klasy II specjalnej Eryk Gardyan zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kim będziesz, gdy dorośniesz?” zorganizowanym przez Białołęcki Ośrodek Kultury w Warszawie z okazji Dnia Dziecka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

SUKCES UCZNIÓW KLASY I SPECJALNEJ W KONKURSIE PRZYRODNICZO – PLASTYCZNYM „KOLOROWA WIOSNA” ZORGANIZOWANYM PRZEZ ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W PRZEWORSKU

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 1 specjalnej Norbert Pieniążek i Monika Kowalewska zdobyli kolejno III miejsce i wyróżnienie w konkursie „Kolorowa wiosna”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE I – II SPECJALNEJ

1 czerwca był dniem oczekiwanym przez uczniów klasy I – II specjalnej. Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Z samego rana odbyło się spotkanie z panią Alicją Sierżęgą, która razem ze Studentami Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Collegium Humanum i Użytkownikami Forum Autokącik zebrała środki na zakup paczek dla dzieci z okazji ich święta. Dobry Anioł osobiście wręczył uczniom prezenty. Sponsorom bardzo dziękujemy za okazane serce. Również rodzice przygotowali dla swoich pociech upominki i słodki poczęstunek. W tym dniu uczniowie przejęli władzę w naszej klasie. Wcielili się w rolę nauczycieli, a Panie zasiadły w ławkach. Wybraliśmy się także na spacer, lody i plac zabaw. Ten dzień zostanie na długo w pamięci naszych uczniów. 

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – NIEZŁOMNI BOHATEROWIE”

21 kwietnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – NIEZŁOMNI BOHATEROWIE”, zorganizowanego pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Miło nam poinformować, że uczniowie klasy I-III specjalnej zdobyli w nim nagrody. Eryk Gardyan zajął III miejsce, a Norbert Pieniążek zdobył wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Eryk Gardyan uczeń klasy II specjalnej otrzymał wyróżnienie w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

SUKCES UCZNIÓW 4 i 8 KLASY SPECJALNEJ

Tomasz Kosior, Oliwia Ilasz, Aleksandra Sikora i Konrad Buczkowski otrzymali Wyróżnienie w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ”Kartka do Betlejem”. Opiekunem była p. Urszula Sebzda. Nagrody wręczył uczniom dyrektor szkoły pan Bogdan Sebzda. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SUKCES UCZNIA 4 KLASY SPECJALNEJ

Tomasz Kosior zdobył pierwsze I miejsce w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem. Opiekunem była p. Urszula Sebzda. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W XXIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Choinka jak ze snu” organizowanym przez GOKiB w Krasnem

Uczniowie klasy specjalnej 4-8: Tomasz Kosior, Oliwia Ilasz, Aleksandra Sikora, Konrad Buczkowski otrzymali wyróżnienie. Opiekunem artystycznym była p. Urszula Sebzda. Serdecznie gratulujemy!

WYRÓŻNIENIE DLA UCZNIA KLASY II SPECJALNEJ

Uczeń Eryk Gardyan z klasy II specjalnej zdobył wyróżnienie w XVI Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Bożonarodzeniowe Ozdoby ” zorganizowanym przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. Opiekunami były panie Renata Balawender i Halina Wajda. Erykowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

WYRÓŻNIENIA DLA UCZNIÓW Z KLASY I-II SPECJALNEJ

Norbert Pieniążek z klasy I specjalnej i Eryk Gardyan z klasy II specjalnej zdobyli wyróżnienia w konkursie plastycznym „Nasza Polska Niepodległa” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem. Opiekunami były panie Renata Balawender i Halina Wajda. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

OSIĄGNIĘCIA KLASY SPECJALNEJ I-III W ROKU SZKOLNYM 2021/2022:

1. Eryk Gardyan – Wyróżnienie w Szkolnym Konkursie Plastyczno-Czytelniczym „W krainie baśni i legend”

2. Tomasz Kosior – IX miejsce w VI Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Eko-ozdoba”

3. Tomasz Kosior – Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pokoloruj Plater”

4. Tomasz Kosior – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Eko-choinka”

5. Tomasz Kosior – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Śniegiem prószy”

6. Tomasz Kosior – II miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Logopedycznym „Trzeszczące wierszyki we Francji”

7. Eryk Gardyan – Wyróżnienie w V Wojewódzkim Konkursie Logopedycznym „Trzeszczące wierszyki we Francji”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DZIEŃ DZIECKA W KL. I-III sl

1 czerwca w klasie I-III sl był bardzo udanym dniem. Upłynął pod znakiem zabaw, miłego spędzania czasu oraz niespodzianek. Z okazji Dnia Dziecka Państwo Renata i Tomasz Tworkowie ufundowali dla uczniów paczki ze słodkościami. Bardzo dziękujemy sponsorom za okazane serce i hojność. 

LICZYDŁO DLA KLASY SPECJALNEJ

Miło nam poinformować, że przedstawiciele firmy TECH – PROJECT ufundowali pomoc dydaktyczną dla klasy I-III specjalnej. Ponadto dzieci z młodszej klasy specjalnej i autystycznej otrzymały drobne upominki. Firmie bardzo dziękujemy za okazane serce.