Czas odpocząć! 🙂

Dobiega końca inny niż dotąd rok szkolny, zbliżają się wakacje. Jak je spędzicie w dużej mierze zależeć będzie od Was samych, od Waszych pomysłów i zainteresowań. Cokolwiek będziecie robić i gdziekolwiek przebywać, zawsze jednak powinniście pamiętać o bezpieczeństwie. Na zakończenie naszych spotkań online, przesyłamy Wam krótki poradnik z przypomnieniem podstawowych zasadach, których należy przestrzegać, by z wakacji mieć tylko dobre wspomnienia.

Dziękujemy za odwiedzanie naszej zakładki i korzystanie z zamieszczanych w niej treści. Życzymy Wam spokojnych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym! 


Drodzy Uczniowie!

Wirus postanowił wywrócić nasze życie „do góry nogami”. Spowodował, że nie możecie chodzić do szkoły, na treningi, na pizzę, do kina…nigdzie! Szkoła przeniosła się do domu i postawiła przed Wami ogromne wyzwanie – samodzielne kierowanie swoją nauką. W tej sytuacji macie prawo czuć się zdezorientowani, zdenerwowani czy zagubieni. Towarzyszyć Wam będą różne emocje, ale pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na nas dorosłych – na swoich rodziców, dziadków, wychowawców i  nauczycieli. My – szkolni pedagodzy postaramy się w tym miejscu podpowiedzieć Wam jak zaplanować swój dzień, jak poradzić sobie w różnych trudnych sytuacjach i po prostu…co zrobić żeby na kwarantannie nie zwariować 🙂

Proponujemy Wam też kontakt do nas:

Katarzyna Krupińskak_krupinskasp2@wp.pl, można mnie również znaleźć w aplikacji Messenger

Małgorzata Mazeramazeramalgorzata@gmail.com

Jeśli potrzebujecie pomocy, nie wiecie jak sobie poradzić ze swoimi problemami, czujecie się źle albo po prostu macie potrzebę kontaktu z nami odezwijcie się!

ZAGLĄDAJCIE TU, CZYTAJCIE, OGLĄDAJCIE CO PRZYGOTOWAŁYŚMY DLA WAS 🙂


Po co komu superbohaterowie…przecież jest TATA!

Już 23 czerwca każdy tata będzie świętował. Mimo, że obchody tego dnia nie są tak popularne jak te z okazji Dnia Matki, to nie można o nim zapominać. Przede wszystkim liczy się pamięć i życzenia. Wiadomo jednak, że chociażby mały prezent ucieszy każdego. Zawsze dobrym pomysłem jest kupienie czegoś spersonalizowanego, jednak jeżeli nic nie przychodzi ci do głowy, mamy na to radę. W linku poniżej znajdziecie  kilka prezentów – pewniaków, które świetnie sprawdzą się na tę okazję.


Przed Wami egzamin ósmoklasisty 🙂

Jesteście na ostatniej prostej do pierwszego w Waszym życiu egzaminu. Z pewnością każdy, na miarę możliwości, przygotował się do niego jak należy. Poradzicie sobie na pewno! Jednak stres, u każdego w różnym zakresie, pojawi się tuż przed. Czy stres jest wrogiem czy przyjacielem? Jak sobie z nim poradzić?

Posłuchajcie!


Przyjaciel to skarb!       

Przyjaciel – to osoba, z którą lubimy po prostu być razem, rozmawiać, pomilczeć czy wykonywać jakieś zadania. Czasem to współtowarzysz naszych pasji, a czasem nasze zainteresowania są całkowicie odmienne – nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Przyjaciel jest powiernikiem spraw, które są dla nas szczególnie ważne. Relacja przyjaźni opiera się na wzajemnym zaufaniu, empatii, trosce i zaangażowaniu. Tworzenie mocnych więzi przyjaźni sprawia, że nasze życie jest bardziej zdrowe i szczęśliwe. Czy w dzisiejszym świecie, kiedy większość z nas korzysta z różnego typu portali społecznościowych, mamy telefony komórkowe i mnóstwo kontaktów ze znajomymi w sieci jest jeszcze miejsce na prawdziwą przyjaźń? Jeśli tak, to jak o nią dbać ?

• Nawiązanie każdej relacji wymaga czasu. Tak jak w opowieści o Małym Księciu i lisie, trzeba się najpierw nawzajem oswoić, by móc się zaprzyjaźnić.

• Kiedy się poznajemy, przyciągają nas podobieństwa. Pamiętajmy jednak, że przyjaźń to nie tylko zachwyt tym, co nas łączy, ale również akceptacja różnic.

• Przyjaciel to ktoś, kto znajdzie dla nas zawsze czas. To osoba, do której możemy się zwrócić z każdym problemem, zwierzyć ze smutków i podzielić radością.

• Abyśmy czuli się dobrze w przyjaźni, powinniśmy dawać sobie nawzajem przestrzeń, nie wymagać, by ktoś spędzał z nami każdą wolną chwilę, ale i sami być asertywni.

• Zadbanie o swoją przestrzeń nie oznacza, że tylko my czegoś oczekujemy i wymagamy,
a druga osoba nam to daje. Obie strony muszą starać się tak samo – umieć brać, ale
i dawać.

• Jak w każdej relacji, również w przyjaźni zdarzają się nieporozumienia, czasem nawet kłótnie. Najważniejsze jednak, by zawsze umieć ze sobą rozmawiać.

• Prawdziwa przyjaźń polega na tym, że mimo smutku z powodu rozstania, pozwalamy tej drugiej osobie odejść. To trudna decyzja, ale będąca wyrazem szczerej miłości.

• Aby mieć przyjaciół sami powinniśmy umieć być przyjaciółmi – ta maksyma to doskonałe podsumowanie i przypomnienie, co tak naprawdę w tej relacji jest najważniejsze.

Źródło: https://czasdzieci.pl/domowa-akademia/rodzice-artykuly/id,1334-przyjaciel_to_skarb.html, http://safekiddo.com/pl/ogolne/przyjazn-w-zyciu-dziecka-2/Motywacja – o sile, która sprawia, że nam się chce

Chcesz się do czegoś zmotywować? Zaplanowałeś na koniec roku świadectwo z czerwonym paskiem, poprawę oceny z matematyki, przeczytanie wszystkich zadanych lektur? A może chciałbyś kogoś do czegoś zmotywować? Czy jest to w ogóle możliwe? Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na wzmacnianie i podtrzymywanie motywacji, oto kilka z nich: