PIKNIK INTEGRACYJNY „DZIECI DZIECIOM” ZA NAMI

17 września w wyjątkowy bezdeszczowy dzień odbył się w naszej szkole piknik pod hasłem „Dzieci dzieciom”. Ideą pikniku była pomoc i integracja uczniów z Ukrainy ze społecznością szkolną oraz środowiskiem lokalnym. Swoją obecnością na pikniku zaszczycił dr Leszek Kisiel – Burmistrz Miasta Przeworska oraz mgr Lidia Bułaś – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Przeworsku. Otwarcia imprezy dokonał mgr Bogdan Sebzda – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku, który przybliżył cel spotkania i zachęcał do aktywnego udziału w pikniku wszystkich zebranych gości.Uczestnicy mogli podziwiać występy naszych uzdolnionych uczniów, a także wziąć udział w pokazach tanecznych Break Dance Academy Dariusz Gnatek i prezentacji sztuk walki Klub Sportów Walki KARIM. W czasie pikniku wystąpili również: zespół „Juniors” i uczniowie z Muzyczny Świat – Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Wyjątkową atrakcją okazały się konkursy i rozgrywki sportowe, które cieszyły się popularnością wśród dzieci i rodziców. Warto wspomnieć, że podczas imprezy została wręczona „Nagroda Publiczności”, którą otrzymały dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „c” oraz aż dwie „Nagrody Specjalne Dyrektora Szkoły”, które trafiły do rąk: Elizavety Voloschchakevych z kl. V „b” oraz Emilii Wielobób z kl. VI „c”. W trakcie pikniku zbierano fundusze na wsparcie uczniów z Ukrainy, którzy uczęszczają do naszej szkoły. Można było zakupić ciasta, kiełbaski i pierogi, a na małych gości czekali animatorzy, którzy oferowali malowanie twarzy, „balonowe zoo”, plecenie kolorowych warkoczyków, dmuchany plac zabaw i wiele innych. Dziękujemy wszystkim, którzy mogli być i byli w tym dniu z nami. Jesteśmy wdzięczni za okazane serce, wszelką pomoc oraz udzielone wsparcie.

Fotorelacja na Facebooku szkoły