„BAJU, BAJANIE… NOCNE W SZKOLE CZYTANIE”

W piątkowy wieczór, 22 listopada 2019 r., o godzinie 19.00, w świetlicy szkolnej po raz drugi spotkali się miłośnicy czytania z klas VIII a, VIII b, VIII c, VII b, VII c oraz VI c. Tym razem czytali chwytające za serce „Bajki” O. Wilde’a, utwory o uniwersalnych wartościach, takich jak przyjaźń, miłość i poświęcenie , ludzka niesprawiedliwość i chciwość. Zajęcia odbywały się w nastrojowej atmosferze, przy świeczkach i lampkach nocnych. Uczestnicy maratonu zaprezentowali problematykę, bohaterów oraz fragmenty swoich ulubionych książek, próbując zachęcić do sięgnięcia po nie. W trakcie maratonu odbyło się szukanie ukrytych książek i wykonywanie ilustracji do przeczytanych bajek oraz komiksów na ich podstawie. Nie zabrakło też czasu na luźne rozmowy oraz żarty. Ostatnim etapem spotkania było oglądanie filmu pt. „Gwiazd naszych wina”, oczywiście na podstawie powieści o tym samym tytule. Seans trwał do 2.30 i wszyscy wytrwali do końca, po czym wpadli w objęcia Morfeusza.Opiekę nad uczestnikami nocnego czytania sprawowały panie Renata Łojko i Lidia Sztych-Hudala. Wszyscy maratończycy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów tuż po 7.00. Warto było zarwać noc!