UCZENNICA „KOŁŁĄTAJA” WŚRÓD NAJLEPSZYCH KRASOMÓWCÓW W POLSCE!

Uczennica naszej szkoły Nikola Pieniążek zajęła V miejsce w finale XXXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych, który odbył się w dniach 21-24 listopada w Legnicy. O zwycięstwo walczyło trzydziestu siedmiu uczestników-laureatów etapów wojewódzkich z całego kraju. Zmagania były trudniejsze niż dotychczas, ponieważ po raz pierwszy uczniowie ze szkół podstawowych – oprócz wygłoszenia przygotowanych wcześniej tekstów konkursowych – mieli improwizować, czyli zaprezentować trzyminutową wypowiedź na wylosowany przez siebie temat bez wcześniejszego przygotowania. Podczas przesłuchań Nikola mówiła o życiu i osiągnięciach swojego prapradziadka Jana Pieniążka. W finale oczarowała publiczność i jury opowieścią o lokalnej atrakcji turystycznej – Przeworskiej Kolei Dojazdowej.
Uczennicę do konkursowych zmagań przygotowała p. Joanna Hołowaty. Wyjazd i pobyt Nikoli wraz z opiekunem w Legnicy został sfinansowany przez Radę Rodziców. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!