PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ ”KOLOROWE KREDKI, CZYLI WIELKI KREDKOWY RECYKLING”

We wrześniu 2019 roku Samorząd Uczniowski klas 0-IV we współpracy z panią Agnieszką Kosior zainicjował zbiórkę zużytych kredek ołówkowych i świecowych. Nasza Szkoła po raz pierwszy włączyła się w tę akcję charytatywno – ekologiczną, której głównym celem jest zbiórka pieniędzy z przetworzonych, używanych kredek na pomoc dzieciom przebywającym w szpitalach.


Udało się zebrać 7,5 kg kredek świecowych i 15 kg ołówkowych. Podarowano również kilka nowych opakowań. Kredki świecowe przetopione będą na kolorowe klocki, misie i serduszka. Włożone do piórników uszytych przez wolontariuszy przekazane zostaną na oddziały szpitalne dla przebywających tam dzieci. Ołówkowe natomiast zostaną przerobione na piękną kredkową biżuterię. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na akcje charytatywne „Niewidzialny Mikołaj” i „Dobra Wróżka”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji. Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy 2 specjalnej, 2b i 3c za pomoc przy segregowaniu, oczyszczaniu i temperowaniu kredek ołówkowych oraz ściąganiu papierków
z kredek woskowych.
Dziękujemy również Panu Szczepanowi Pałysowi – właścicielowi firmy „Rufcio- zaproszenia na każdą okazję” za zasponsorowanie i wysłanie paczek do organizatora akcji ogólnopolskiej Pani Ewy Zielińskiej ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu.
Prosimy również, aby nadal zbierać kredki, gdyż akcja prawdopodobnie wznowiona będzie od września 2020r.