SZKOLNY MARATON CZYTANIA – MARZEC 2023

W piątkowy wieczór, 10 marca 2023 r., o godzinie 18.00, w świetlicy szkolnej w budynku przy ul. Lwowskiej spotkali się miłośnicy czytania z klas VI a, VI b i V c – 22 osoby. Tym razem maraton poświęcony był Aleksandrowi Fredrze, a szczególnie jego bajkom, które czytane były indywidualnie oraz z podziałem na role. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeli krótkie filmy edukacyjne przybliżające biografię Aleksandra Fredry i ciekawostki o nim. Następnie zaprezentowali problematykę, bohaterów oraz fragmenty swoich ulubionych książek, próbując zachęcić do sięgnięcia po nie. Jak co roku odbyło się też szukanie książek ukrytych na korytarzu szkolnym. Szczęśliwi znalazcy zostali ich właścicielami. Tradycyjnie już uczestnicy spotkania wykonywali ilustracje, komiksy do poznanych bajek oraz układali puzzle. Zajęcia odbywały się w nastrojowej atmosferze, przy świeczkach i lampkach nocnych. Nie zabrakło też czasu na luźne rozmowy oraz żarty. Opiekę nad uczestnikami nocnego czytania sprawowały panie: Renata Łojko, Aleksandra Majba i Lidia Sztych-Hudala.