VIII POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Dnia 12 maja 2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku pod patronatem Pana Burmistrza Miasta Przeworska dr Leszka Kisiela. Za organizację konkursu były odpowiedzialne nauczycielki języków obcych: p. M. Kolczak, p. K. Kaczmarzyk p. A. Nowinowska, p. J. Staroń, p. Karolina Malec-Zięba i p. Anna Kiszka-Sikora.

Wokaliści prezentowali swoje piosenki w dwóch kategoriach: klas I-IV i klas V-VIII. W konkursie wzięło udział 32 uczniów z powiatu przeworskiego. Piosenki były wykonywane w języku angielskim, niemieckim, francuskim oraz chińskim.

W kategorii klas I-IV:
• I miejsce: Aleksandra Motyka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku (op. p. Jolanta Staroń)
• II miejsce: Kinga Solak – Szkoła Podstawowa w Adamówce (op. p. Jolanta Skrzat)
• III miejsce: Wojciech Bienkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku (op. p. Anna Kiszka-Sikora)

Wyróżnienie: Wiktoria Misiło – Szkoła Podstawowa w Gorzycach (op. p. Beata Gurak)

W kategorii klas V-VIII:
• I miejsce: Gabriela Sykała – Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeworsku (op. p. Monika Wyczawska)
• II miejsce: Zespół wokalny: Paulina Hawro, Patrycja Kwiatkowska, Zuzanna Szczygieł – Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeworsku (op. p. Ewa Kojder)
• III miejsce: Duet ,,Two of them” Dagmara Mazur, Nikola Sosnowy – Szkoła Podstawowa w Sieniawie (op. p. Małgorzata Świąder)

Wyróżnienia:
• Agata Polek – Szkoła Podstawowa w Grzęsce (op. p. Ewa Lenar-Sławińska)
• Izabela Kędziora – Szkoła Podstawowa w Gorzycach (op. p. Beata Gurak)

Wszystkim wykonawcom, nagrodzonym i nauczycielom serdecznie gratulujemy!