Uroczysta gala podsumowująca VI Wojewódzki Konkurs Logopedyczny TRZESZCZĄCE WIERSZYKI „Miasteczko nad rzeką Mleczką – Przeworsk” odbyła się 9.05.2023 r. Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Miasta Przeworska, którego reprezentował zastępca Pan Wojciech Superson. Uroczystość stanowiła połączenie tradycji i nowoczesności. Świętowano 630 – te urodziny miasta oraz rozstrzygnięcie naszego konkursu. Jednym z zaproszonych gości była Pani Małgorzata Wołoszyn, kustosz przeworskiego muzeum, która w interesujący sposób przybliżyła zebranym niektóre karty historii naszej „małej ojczyzny”. Galę uświetniły występy uczniów z oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 b oraz klasy 3 a. Taniec z chustami zainspirowany „przeworskimi tybetkami” oraz „przyśpiewki” wprowadziły zebranych w obyczajowość lokalnego środowiska. Występ klasy 3 a zaszczepił w nas nutkę folkloru i zachwycił energią. Mamy nadzieję, że czerpanie pomysłów z historii miasta pozwoliło naszym laureatom na nawiązanie więzi z przeworską ziemią i będzie stanowić inspirację do poszukiwania własnych korzeni.
Składam podziękowania Dyrekcji naszej szkoły w osobach: Pana Bogdana Sebzdy, Pana Piotra Wajdy i Pana Wiesława Nitychoruka. Dziękuję Zespołowi Nauczycieli klas 0-III, jury konkursowemu, nauczycielom ze świetlicy szkolnej i biblioteki oraz nauczycielom wspomagającym. Każdy z Państwa miał swój wkład w tworzenie wyjątkowego dzieła, które pozostanie w pamięci naszych laureatów i gości. Słowa wdzięczności należą się także naszym sponsorom w osobach:

• Pani Kamili Sirko-Szmuc z Restauracji u Teresy
  • Panu Tomaszowi Wajdzie z firmy TOZAMET
  • Panu Tomaszowi Dryja z firmy Geyer&Hosaja
  • Panu Rafałowi Pieniążkowi z firmy Fenics Clinic
  • Pani Ilonie Sznajder Jabłońskiej wicedyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego
  • Panu Mieczysławowi Słomie z Piekarni Rozbórz
  • Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Przeworsku