SPOTKANIE GRUPY 0 „B” ZE SZKOLNĄ PIELĘGNIARKĄ

22 listopada grupę przedszkolną 0 b odwiedziła pielęgniarka szkolna. Przygotowała ona dla dzieci krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy właściwie się odżywiać, a także jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia.
Następnie Pani pielęgniarka zaprosiła dzieci do szkolnego gabinetu i kontynuując opowieść o swoich obowiązkach demonstrowała różne akcesoria potrzebne jej w pracy m.in. strzykawki, bandaże, plastry, ciśnieniomierz, nowoczesny termometr do pomiaru temperatury ciała czy stetoskop. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość zmierzenia temperatury swojego ciała, czy posłuchania uderzeń serca.
Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce za mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za dobre rady.