„DZIEŃ EUROPY”

9 maja w krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Europy, w którym świętujemy pokój i jedność w Europie. W tym dniu przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana w 1950 r., w której zaproponowano nową formę współpracy politycznej w Europie. Obecnie do Unii Europejskiej należy 27 państw. Polska przystąpiła w do Unii 01.05.2004 roku. Aby pogłębić wiedzę uczniów, a także zainteresować swoich wychowanków tym wydarzeniem, w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Europy. Uczniowie klas 0 – III, klasa autystyczna, 3 klasa specjalna oraz klasa specjalna 7 – 8, aktywnie włączyli się w tę akcję. Zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia na temat jednego wybranego przez klasę państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Były to lekcje edukacyjne, plastyczne, kulinarne, taneczne a także teatralne. Osoby odpowiedzialne za projekt: Urszula Sebzda, pomoc nauczyciela Halina Wajda, Renata Balawender. Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom, asystentom oraz uczniom, za czynne włączenie się w akcję. Podziękowania również dla pani Renaty Łojko.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na fanpage naszej szkoły: