CHARYTATYWNY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 31.01.2020 r. (piątek) miało miejsce niezwykłe wydarzenie zainicjowane przez nauczycieli i całą społeczność szkolną Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przeworsku. Był to Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek zorganizowany w ramach Projektu SP 2 Przyjazna Szkoła, którego pomysłodawczyniami i koordynatorkami są pani Paulina Wichot, pani Magdalena Pawlik oraz pani Patrycja Wodzińska. W przygotowaniach koncertu pomagały: pani Monika Trojnar, pani Anna Filip, pani Małgorzata Kremer oraz pani Anna Słysz, a prowadziły całe wydarzenie pani Anna Dybka i pani Dorota Czarny-Konieczny. Oprawę multimedialną oraz plakat informacyjny przygotował Kacper Wichot – uczeń klasy I informatycznej w ZSZ w Przeworsku.
Organizacji koncertu przyświecał szczytny cel i chęć pomocy uczniowi naszej szkoły Dawidowi i jego rodzinie w walce z ciężką chorobą, z którą przyszło mu się zmagać – we wrześniu zdiagnozowano u chłopca nowotwór złośliwy tylnego dołu czaszki z przerzutami do kanału kręgowego. W związku z chorobą Dawidka potrzebne są fundusze miedzy innymi na: opiekę medyczną, dojazdy oraz noclegi dla mamy chłopca w trakcie leczenia w klinice, tłumaczenie dokumentacji medycznej, leki oraz ewentualne leczenie poza granicami kraju.
Uczestnicy koncertu zakupili „cegiełki”, których całkowity dochód sprzedaży zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Dawida. Część artystyczna koncertu była bardzo ciekawa. Wystąpiły w niej :
• uczennice klasy I „b” – Maja Ślanda i Aleksandra Świtalska, które zaprezentowały wykonanie piosenki „To nasze święta”, dziewczynki przygotowane zostały przez paniąAnnę Filip,
• uczennica klasy VIII „b” – Amelia Sobiegrajktóra zaśpiewała utwór pt. „Lulajka”. Amelię przygotowałapani Anna Dołhun,
• uczennica klasy V „a” Julia Cyburt, która zaprezentowała kolędę „A wczora
z wieczora”. Julię przygotowała pani Anna Dołhun,
• uczennica klasy VI „c” – Marcelina Cieślak, która zaprezentowała utwór „Nie zamykajcie się od środka”. Marcelinie akompaniowałapani Żaneta Ulman. Za przygotowanie tego występu odpowiedzialna była Pani Sabina Cieślak.
Całe wydarzenie uświetnił występ gościa specjalnego – półfinalistki X edycji programu The Voice of Poland – Klaudia Kowalik. Klaudia jest utytułowaną laureatką wielu konkursów wokalnych i dwa lata z rzędu wygrała szkolną Eurowizję.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 2 Panu Bogdanowi Sebzdzie, gościowi specjalnemu Klaudii Kowalik, wszystkim artystom biorących udział w koncercie i ich opiekunom, nauczycielom i uczniom naszej szkoły, uczniom i nauczycielom Liceum Ogólnokształcącego w Przeworsku oraz wszystkich zebranych, którzy nie są obojętni na ciężki los innych.
Koncert nie mógłby się odbyć również dzięki pomocy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku, pana Andrzeja Kowalskiego, który udostępnił nam salę oraz dzięki licznym sponsorom:
• DjOmega&Lukas,
• pani Marii Baryła – Galeria Kwiatów
• pani Agnieszce Rowińskiej – Kosmetyczna Realizacja
• pani Ewie Marczuk – Studio Fryzur,
• pani Agnieszce Kotlińskiej – fotograf,
• pan Tomasz Zakonek -Ezbit
• panu Józefowi Lis – Usługowy Zakład Wod-Kan-Gaz.,
• pani Teresie Litwa, panom Ryszardowi i Rafałowi Puchała – P.H.P i U „Transfood”,
• pani Irminie Jucha-Kocur – Fitness Studio „Fit&Jump”,
• lokalowi gastronomicznemu „Rożat Kebab” Przeworsk,
• lokalowi gastronomicznemu „Baharat Kebab” Przeworsk,
• Restauracji „Ratusz” w Przeworsku,
• pani Ewie Ficek – Pizzeria „Lawenda”,
• Drogerii „Natura” w Przeworsku,
• firmie „Maaw Sport” Przeworsk,
• pani Angelice Wołowiec – F.H.U. Aromar w Przeworsku,
• pani Marzenie Cedzidło – AMP ,
• pani Annie Sykała – Kwiaciarnia „Zielono mi…”
• państwu Marcie i Leszkowi Krajnik
• państwu Annie i Januszowi Pieczko.

Szczególne podziękowania za pomoc w poszukiwaniu sponsorów należą się: pani Karolinie Mach, pani Monice Krupa, pani Teresie Litwa, panu Grzegorzowi Czepiela.

Jeśli chcecie pomóc Dawidkowi to środki można przekazywać na konto Fundacji ZOBACZ MNIE na dwa sposoby:
Sposób pierwszy to wpłata na konto: Fundacja ZOBACZ MNIE, ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11, 50—069 Wrocław, Santander Bank Polska SA, nr konta 28 1090 2398 0000 0001 4358 4104 – TYTUŁ WPŁATY: DAWID RZEPA
Sposób drugi : Wpłat można dokonywać również za pośrednictwem strony internetowej Fundacji https://zobaczmnie.org/wplacam/ CEL wpłaty: DAWID RZEPA