SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH KRAJOZNAWCZO – TURYSTYCZNYCH

Uczniowie naszej szkoły z klasy V b: Piotr Uliszak, Kacper Pieniążek oraz II c Monika Dzień brali udział w XVII  wojewódzkim konkursie turystycznym dzieci  i młodzieży szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie” w którym zajęli I miejsce (opiekun Elżbieta Kubaszek).

Dzieci wspólnie z opiekunem  przygotowały prezentację pt. „Biała dama na Zamku w Krasiczynie”. Po zapoznaniu się z historią Zosi Sapieżanki uczestnicy konkursu udali się do Krasiczyna by poznać miejsce wydarzeń, zrobić zdjęcia zamku oraz odegrać opisaną w scenariuszu scenkę. Później wykonali album o Zamku w Krasiczynie, przygotowali również z pomocą rodziców tort – makietę zamku.

Uczennica klasy II c Emilia Rybak wzięła udział w wojewódzkim konkursie „Powiat Przeworski jakiego nie znacie” – zajęła w nim II miejsce (opiekun pani Elżbieta Kubaszek, pani Monika Trojnar).

Oba konkursy odbyły się w ramach realizowanego zadania publicznego pn.” Wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży szkolnej poprzez konkursy krajoznawczo – turystyczne”.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu radości w odkrywaniu tajemnic i pięknych miejsc naszego regionu.