„Miarą człowieka jest to, jaki ma stosunek do słabszych istot”

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat hojnie wspierają czworonożnych mieszkańców Schroniska dla zwierząt w Orzechowcach koło Przemyśla, w którym przebywają także psy z naszego miasta. Nie zapomnieli o nich również w tym trudnym dla wszystkich czasie. Mimo pandemii zebrali bardzo dużą ilość suchej karmy dla psów i kotów, którą przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z opiekunem SU kl. 0–III, dyrektorem szkoły, pracownikiem obsługi dostarczyli do schroniska 26 marca.Był to miły świąteczny upominek dla zamieszkujących tam zwierząt.

Opiekunowie SU kl. 0 –III

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku za włączenie się w pomoc dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku w Orzechowcach koło Przemyśla.

Dyrektor Szkoły
Bogdan Sebzda